Jak to zazwyczaj w grach sieciowych bywa, cheaterzy w pewnym momencie zaczynają być palącym problemem. Spotkało to również uroczy tytuł Fall Guys.

„Spadające Typki” to jedna z największych niespodzianek tego roku. Nietypowy battle royale podbił serca wielu graczy stając się jedną z najpopularniejszych gier na Steamie oraz stając się fenomenem usługi PS Plus. Jeszcze pod koniec sierpnia mówiło się o sprzedanych 7.000.000 kopii na platformie od Valve. Odpowiadając na dużą popularność tytułu, twórcy zapowiedzieli, że już w październiu pojawi się drugi sezon, który wprowadzi nowe mapy oraz przedmioty kosmetyczne – wszystko nawiązujące do średniowiecznych czasów rycerskich.

Jednak rosnąca popularność ma również swoje słabsze strony. Fall Guys, podobnie do wielu tytułów, które nagle wybuchły, zmaga się obecnie z falą cheaterów. Na czym polegają programy wspomagające w tej grze? Oczywiście dzięki nim nieczyści gracze poruszają się zdecydowanie szybciej oraz potrafią skakać kilkukrotnie wyżej niż pozostali uczestnicy rozgrywki. Dzięki temu zyskują kolosalną przewagę w większości konkurencji.

Odpowiadając na ten problem, studio Mediatronic poinformowało, że w ciągu najbliższych tygodni wprowadzą w życie nowego anty-cheata. Twórcy zdecydowali się na popularny na rynku program Easy Anti-Cheat, który strzeże takich dziesiątki tytułów z czego najpopularniejszymi mogą być Apex Legends, Fortnite, Hunt Showdown, czy Paladins. Miejmy nadzieję, że raz a porządnie rozwiąże to problem z oszustami w Fall Guys!