Odliczaliście dni do Cyberpunka? Cieszyliście się, że został już mniej niż miesiąc? CD Projekt RED postanawia raz jeszcze przetestować cierpliwość swoich fanów i przesuwa datę premiery swojej najnowszej gry.

10 grudnia, to właśnie wtedy będziemy mogli zagrać w Cyberpunka, a przynajmniej tak twierdzi CD Projekt RED, który ostatnio nie jest zbyt stabilny w swoich słowach. Jest to już trzecie przesunięcie daty premiery. Tym razem przesunięcie wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji, na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego.

Taka informacja może dziwić tym bardziej po fakcie, że produkcja osiągnęła ostatnio status „gold” i nic nie zapowiadało, że nie zdąży na listopadowy debiut. Nie jest to jednak jedyny powód, przez który gra została opóźniona. Redzi nie zdążyliby również z „patchem 0”, który powinien się pojawić w dniu premiery. Pozostaje nam zatem ustawić na nowo licznik i trzymać kciuki za to, aby Cyberpunk 2077 trafił do nas jeszcze w tym roku kalendarzowym.