Domysły wielu fanów serii Wiedźmin okazały się prawdą. Na grafice promującej nową odsłonę gry widać Medalion Szkoły Rysia.

Robert Malinowski, pracownik studia CD Projekt RED pełniący funkcję dyrektora komunikacji, uciął wszystkie spekulacje dotyczące wyglądu wiedźmińskiego medalionu zaprezentowanego na grafice promocyjnej. Otóż zgodnie z niektórymi przewidywaniami, o których pisaliśmy zaledwie kilka dni temu, powyższy wisior przedstawia Wiedźmińską Szkołę Cechu Rysia.

Koncepcja ta spotkała się z negatywnym odbiorem wśród wiernych fanów serii Wiedźmin, a szczególnie tych, którzy nie bali się zajrzeć do książek Andrzeja Sapkowskiego. W jego twórczości nie znajdziemy wzmianki o Szkole Cechu Rysia, wszak powstała ona w fanowskich opowiadaniach publikowanych w sieci. Teksty mówiły o wiedźminie Lambercie oraz czarodziejce Keirze Metz, po końcu fabuły przedstawionej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, podróżowali na południe, gdzie połączyli tajniki Szkoły Kota oraz Wilka, tworząc nową spod znaku Rysia.

Na grafice promocyjnej znalazło się również hasło o zaczynającej się nowej sadze. Łącząc oba wątki można snuć kolejne domysły, że CD Projekt RED chce rozbudowywać uniwersum Wiedźmina. Przypomnijmy, że jeszcze w 2020 roku studio potwierdziło, że nowy tytuł serii nie będzie skupiał się na Geralcie, stąd wielu fanów serii ma nadzieję, że główną bohaterką kolejnej części będzie jego wychowanka – Ciri. Inni wskazują, że fabuła może odciąć się od poprzednich serii i nowa wiedźmińska szkoła może oznaczać zupełnie nowego bohatera.