Polskie studio CD Projekt RED ogłosiło, że trwają prace nad remakiem pierwszej odsłony serii gier Wiedźmin.

Pierwsza gra serii Wiedźmin miała premierę w 2007 roku i do obecnych czasów się dość mocno zestarzała. Stąd też, CD Projekt RED ogłosiło, że trwają pracę nad przywróceniem produkcji do dawnej świetności. Jest to jedna z gier, którą niedawno zapowiedziano, a projekt nosił roboczą nazwę Canis Majoris.

Pierwszy Wiedźmin zostanie zbudowany na nowo od podstaw na silniku Unreal Engine 5. Prace są obecnie na wczesnym etapie, lecz warto zaznaczyć, że nad grą nie pracuje samo CD Projekt RED, a studio Fool's Theory. CDPR pełni funkcje kontroli procesu twórczego.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

 – możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, prace znajdują się na wczesnym etapie produkcji. Dlatego też studio prosi o cierpliwość w oczekiwaniu na kolejne ogłoszenia związane z odświeżeniem pierwszego Wiedźmina. Szczegóły mają zostać ogłoszone w przyszłości.