Rok 2023 będzie ostatnim w życiu GWINTA. Produkcja od 2024 przestanie być rozwijana przez CD Projekt Red, lecz jej serwery pozostaną włączone.

Polskie studio CD Projekt Red podzieliło się planami dotyczącymi karcianki GWINT. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla fanów gry, wszak zgodnie z ogłoszeniem, wiedźmińska gra karciana straci wsparcie twórców w 2024 roku. Pocieszeniem jest fakt, że serwery tego tytułu wciąż zostaną utrzymane przy życiu, więc najbardziej zapaleni gracze wciąż w wolnym czasie będą mogli skusić się na partyjkę Gwinta.

Twórcy Gwinta chcą by pożegnalny rok był najlepszym od premiery, która miała miejsce w 2017 roku. Deweloperzy udostępnią graczom ostatnie trzy dodatki, planowane kolejno na kwiecień, lipiec oraz wrzesień 2023. W przyszłym roku zorganizowane zostaną dwa turnieje esportowe, które zmuszą CD Projekt Red do publikowania comiesięcznych aktualizacji balansujących karty.

Co ciekawe, CDPR poinformował portal IGN, że nawet w 2024 roku część pracowników studia będzie monitorować sytuację na serwerach Gwinta. Pozostała część zespołu zostanie przeniesiona do innych projektów, a z pewnością „Redzi” mają obecnie mnóstwo pracy. Studio niedawno ujawniło, że w kolejnych latach wydadzą siedem nowych gier, w tym produkcje w uniwersum Wiedźmina oraz Cyberpunka.