Gra o zdrajcach w kosmosie stała się jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie. Twórcy pochwalili się statystykami swojego dzieła.

Among Us jest istnym fenomenem na rynku gier komputerowych. Produkcja wypuszczona w czerwcu 2018 roku przez długi czas nie budziła zbyt dużego zainteresowania wśród szerszej publiczności. Rok po premierze nastąpił pierwszy skok popularności, podczas którego zanotowano rekordową średnią ilość graczy wynoszącą… 225. Po kolejnych dwunastu miesiącach gra stała się jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie.

Obecnie Among Us na steamie przekroczyło liczbę 140.000 średniej ilości graczy, zaś w jednym momencie zarejestrowano ponad 400.000 osób. Jednak według liczb podanych przez twórców, osoby grające na platformie Valve to jedynie procent z ogromnej ilości fanów tego tytułu. Darmowy dostęp do gry na urządzeniach mobilnych zaowocował następującymi statystykami – 100.000.000 pobrań gry, 60.000.000 aktywnych graczy oraz 3.800.000 bawiących się w Among Us w jednym momencie.

Gigantyczny wybuch popularności zaskoczył również samych twórców, którzy przyznali się, że pracowali nad drugą częścią tytułu. Studio InnerSloth podjęło decyzję aby anulować kontynuację i skupić się na pierwszej produkcji, która wciąż zyskuje popularność. O dokładnych planach pisaliśmy w tym miejscu, lecz warto zaznaczyć, że deweloperzy będą mieli niełatwe zadanie. Sami przyznali, że pierwotny kod Among Us nie pozwala na zbyt wiele możliwości, przez co będą musieli przebudować grę od podstaw.

Popularność Among Us to nie tylko liczba aktywnych graczy, ale również widzów. Na platformie twitch tytuł ten, w ciągu ostatniego miesiąca, był najchętniej oglądaną grą – pobił zarówno League of Legends, jak i Fortnite i Call of Duty Warzone. Średnio tę grę ogląda ponad 200.000 osób, które przez 30 dni obejrzało 145.000.000 godzin transmisji.