Jedna z najpopularniejszych gier sieciowych ubiegłego roku jest dostępna za darmo dzięki Epic Games Store. Among Us wystarczy przypisać do swojego konta.

Epic Games Store ponownie zaskakuje społeczność graczy. Każdy z Was przez najbliższy tydzień może za darmo dodać do swojej biblioteki grę Among Us, która dotychczas była dostępna na komputerach stacjonarnych wyłącznie za opłatą. Wszyscy gracze, którzy wciąż nie sprawdzili tego tytułu, powinni to zrobić właśnie teraz.

Among Us jest istnym fenomenem na rynku gier komputerowych. Produkcja wypuszczona w czerwcu 2018 roku przez długi czas nie budziła zbyt dużego zainteresowania wśród szerszej publiczności. Rok po premierze nastąpił pierwszy skok popularności, podczas którego zanotowano rekordową średnią ilość graczy wynoszącą… 225. Jednak po kolejnych dwunastu miesiącach gra stała się jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie.

Among Us na steamie przekroczyło liczbę 140.000 średniej ilości graczy, zaś w jednym momencie zarejestrowano ponad 400.000 osób. Jednak według liczb podanych przez twórców, osoby grające na platformie Valve to jedynie procent z ogromnej ilości fanów tego tytułu. Darmowy dostęp do gry na urządzeniach mobilnych zaowocował następującymi statystykami – 100.000.000 pobrań gry, 60.000.000 aktywnych graczy oraz 3.800.000 bawiących się w Among Us w jednym momencie. Teraz wszyscy mogą wypróbować tytuł również na PC-ach za sprawą Epic Games Store.