Jedna z najpopularniejszych gier ostatnich tygodni nie doczeka się drugiej odsłony, ale wbrew pozorom, jest to znakomita wiadomość.

Among Us podbiło serca graczy na całym świecie, ale stało się to dopiero w ostatnich miesiącach. Gra miała swoją premierę aż dwa lata temu, ale relatywnie niedawno zyskała szalenie dużą popularność. Zawdzięcza to głównie streamerom, którzy dostarczają sporej ilości rozrywki swoim widzom, wchodząc w kooperację z innymi twórcami.

Obecnie Among Us jest czwartą najpopularniejszą grą na Steamie, posiadając średnią liczbę 100.000 graczy. Warto jednak pamiętać, że na telefonach z Androidem tytuł ten jest darmowy, więc grupa ta może być znacząco większa. Według szacowań, grę na urządzeniach mobilnych pobrano prawie 100.000.000 razy.

Rosnąca popularność i z pewnością duże zyski, nakłoniły twórców do ujawnienia planów. Wstępnie mówiono o powstającej kontynuacji, czyli drugiej części Amons Us, lecz porzucono ten projekt. Dlaczego? Studio chce zaaplikować wszystkie nowości do „jedynki” aby oddać je w ręce jak największej ilości graczy. Początkowo chcieli tego uniknąć, wszak silnik na jakim powstała gra jest według twórców dość problematyczny, ale teraz mają środki, czas i motywację aby się z tym uporać.

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Przede wszystkim usprawnienia serwerów, które nie nadążają za rosnącą popularnością gry. W ramach usprawnień w tworzeniu gier zaimplementowany zostanie system dodawania znajomych, lecz zaznaczono, że na to „trochę poczekamy”. Among Us to gra, w którym rozpoznawanie kolorów jest bardzo ważne, dlatego dodane zostanie wsparcie dla osób z daltonizmem, aby ułatwić im rozgrywkę. Na koniec zapowiedziano nową mapę, wszak twórcy zaczęli projektować jej rozkład – motywem głównym będzie Henry Stickmin.

Oczywiście są to tylko początki wielkich planów, a studio musi sobie wszystko poukładać i ustalić priorytety. Niespodziewany bum na grę zaskoczył nawet twórców, którzy zakasają rękawy i biorą się do pracy.