Cykl turniejów Fortnite pt. Razer Invitational nareszcie przywędrował do Polski. Dziś startują kwalifikacje do pierwszego z sześciu wydarzeń.

Po sukcesie wydarzeń Razer Invitational w regionach Oceanii oraz Ameryki Łacińskiej, zawody zostaną zorganizowane dla graczy ze Starego Kontynentu. Razer Invitational – Europe to otwarty dla wszystkich cykl turniejów, w którym będzie mogło zagrać 90.000 graczy. Wydarzenie zostało podzielone na sześć tygodni, a w każdym z nich rozegrany zostanie osobny turniej z pulą nagród wynoszącą €6600 plus €500 za MVP. Do puli należy jeszcze wliczyć nagrody rzeczowe od partnera tytularnego – marki Razer.

Na Razer Invitational w Azji Południowo-Wschodniej oraz Ameryce Łacińskiej zgromadziliśmy tysiące graczy z 16 krajów, rywalizujących w otwartych turniejach, które zebrały niezwykle entuzjastyczne opinie społeczności. Przeniesienie tej inicjatywy do innych regionów jest dla nas kolejnym, naturalnym krokiem i nie możemy się już doczekać, aż europejscy gracze będą mogli zarejestrować się do swojego turnieju Razer Invitational. Wiemy, że pokochają rywalizację i szansę na doskonalenie swoich umiejętności podczas dużej imprezy. Kto wie, może odkryjemy nowego Bugha lub Zayta!

powiedział Zuber Mohammed, Chief Marketing Officer w Razerze.

Cykl turniejów rozpocznie showmatch, w którym weźmie udział 12 najpopularniejszych europejskich graczy i streamerów Fortnite. Odbędzie się o 5 grudnia, rozegrany zostanie w Trójkach, a wspomniane gwiazdy wystąpią ze swoimi fanami u swojego bogu. Uczestnicy zostaną wylosowani, a dalsze informacje pojawią się na stronie https://razerinvitational.com/. Warto nadmienić, że na tę chwilę swój udział potwierdzili m.in. Krench Royale, Teepsy i Rafa.

Dziś ruszyły zapisy do pierwszego z sześciu turniejów Razer Invitational Europe. Tura inauguracyjna wystartuje już 10 grudnia, a do każdego turnieju może się do niej zapisać maksymalnie 5000 zespołów, czyli aż 15.000 graczy. Terminy poszczególnych rund wyglądają następująco:

  • 10-12 grudnia 2020
  • 17-19 grudnia 2020
  • 7-9 stycznia 2021
  • 14-16 stycznia 2021
  • 21-23 stycznia 2021
  • 28-30 stycznia 2021

Nagrodzeni zostaną nie tylko gracze, wszak widzowie również będą mogli zgarnąć peryferia marki Razer oglądając transmisję YouTubeFacebooku i Twitchu, oraz głosując na MVP każdego turnieju.