Pięć wydarzeń, pięć różnych prób kreatywnych, a wszystko stworzone przez twórców-graczy.

Próby Fortnite World Cup Creative to pięć wydarzeń skupiających się na nowych grach w trybie kreatywnym. W trakcie trwania wydarzenia, twórcy wybiorą piętnastu uczestników, którzy zmierzą się w walce o nagrody z puli 3 milionów dolarów w ostatecznym starciu w trybie kreatywnym podczas finałów Fortnite World Cup.

Kwalifikacje do finałów Fortnite World Cup Creative obejmują pięć pokazowych wydarzeń. Odbędą się w dniach od 29 kwietnia do 7 czerwca. Co tydzień do wypróbowania będzie nowa próba kreatywna. Aby liczyć się w grze, będziecie musieli przesłać swój najlepszy klip z odpowiednim tagiem wydarzenia na YouTube. Specjalnie wybrani kapitanowie Fortnite zdecydują, które zgłoszenia są najlepsze. Trójka zwycięzców z każdego tygodnia wybierze się do Nowego Jorku, by wziąć udział w finałach Fortnite World Cup Creative!

Autorem i sędzią pierwszej próby jest Cizzorz. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, obserwujcie social media Fortnite i zajrzyjcie tutaj. Co tydzień będzie prezentowana nowa próba i kolejne szanse na kwalifikację do finałów.