Wczorajsza aktualizacja wprowadziła do Fortnite’a długo wyczekiwany trzeci sezon rozdziału trzeciego.  Z jakich zmian fani mogą być zadowoleni najbardziej?

Na samej mapie zmiany dostrzec możemy już na pierwszy rzut oka. Co najważniejsze do gry dodany został nowy biom o nazwie Reality Falls. Do Fortnite’a po ponad roku ponownie powracają również popularne „kulowozy”, które niegdyś  były zmorą na turniejach esportowych. Jeżdżąc w zamkniętej kulce, mającej wtenczas prawie 500 hp wielu zawodnikom udało się wręcz z przypadku awansować na Mistrzostwa Świata w 2019 roku.

Kulowozy nie będą jedynym środkiem transportu w trzecim sezonie. Od teraz gracze będą mogli przemieszczać się po mapie, jeżdżąc na dzikach czy wilkach. Idąc dalej, możemy zauważyć, że w grze pojawiły się także nowe bronie – dwustrzałowa strzelba, karabiny myśliwski DMR oraz karabiny szturmowy Hammer. Co więcej, do popularnego Battle Royale’a powróciły również takie bronie, jak Stinger SMG, Heavy Sniper, Rewolwer czy Granat.

Nowy karnet bojowy ponownie został stworzony przez Fortnite przy współpracy z twórcami Gwizdnych Wojen.  Do gry trafił m.in. skin Dartha Vadera.