Epic Games nie próżnuje i wraz z walentynkową aktualizacją, wprowadza do gry wiele zmian.

Nowy karabin, limitowane czasowo podarunki i to, co najmocniej zaskoczyło graczy – darmowy karnet bojowy. To wszystko znajdziecie w nowej aktualizacji oznaczonej numerem 7.40.

Zacznijmy najpierw od walentynkowej niespodzianki, czyli #SHARETHELOVE. Zespół Fortnite przygotował nie lada gratkę! Każdy, kto do 27 lutego ukończy 13 darmowych wyzwań „Dogrywki”, otrzyma kompletnie za darmo karnet bojowy do nowego, ósmego sezonu! Dzięki temu natychmiast odblokujecie dwa stroje, które uzupełnią waszą szafkę, a będziecie mogli zdobyć jeszcze 5 kolejnych. Posiadacze obecnego karnetu bojowego za ukończenie wyzwań dogrywki odblokują dodatkowo nowe style ubiorów Troga, Śnieżynki i Piżamki. Podarunki to kolejna, limitowana czasowo oferta. Od dzisiaj, aż do 22 lutego możecie wysłać waszemu znajomemu specjalny podarunek! Z okazji walentynek masz możliwość obdarowania kogoś, kompletnie za darmo, specjalną lotnią „Skrzydlate Serce”! Spieszcie się jednak, darmową lotnię możecie wysłać tylko do 01:00 w sobotę 16 lutego.

@Epic Games

Karabin Piechoty to nowość w arsenale Fortnite. Broń znajdziecie w świecie gry luzem, skrzyniach i automatach do sprzedaży przedmiotów. Występuje w trzech wariantach: pospolitym, niepospolitym i rzadkim. Korzysta ze standardowej amunicji do broni długiej- średnich nabojów. Jak informują twórcy, nowa broń strzela szybkimi pociskami, które nie tracą siły po przebyciu większej odległości.

@Epic Games

Warte odnotowania są też zmiany w broniach, które według społeczności były za mocne, mowa tu o wyrzutni rakiet i pistolecie „Rękodziało”.
Zmieniono dostępność wyrzutni, którą od teraz znajdziecie wyłącznie w zrzutach zaopatrzenia. Szansa na to, że wypadnie wam właśnie rakietnica to 50%, jednak jedynie legendarny wariant. Epicka klasa rzadkości będzie dostępna wyłącznie w automatach do sprzedaży przedmiotów. „Rękodziało” dostało solidnego nerfa w postaci zmniejszenia zadawanych otoczeniu obrażeń, epickim pistoletem zadacie teraz 100 obrażeń zamiast 150, a legendarnym wariantem 105 zamiast 157. Zmiany nie ominęły też Burzolotu, który nie może już przebijać się przez budowle i duże elementy.
Tymczasowo wróciła Kusza Amora, którą znajdziecie luzem i w skrzyniach. Jedyna dostępna klasa rzadkości to epicka, a broń ma nieskończoną amunicję.

Wymieniliśmy jedynie najistotniejsze zmiany tej aktualizacji, jesteście ciekawi pełnej listy zmian, znajdziecie ją tutaj.