Kolejny wybitny zawodnik Fortnite poinformował o zakończeniu swojej esportowej kariery w tejże właśnie produkcji. Powód nie powinien nas specjalnie dziwić.

Meta w Fortnite zmienia się błyskawicznie. Praktycznie, co sezon zawodnicy zmuszeni są uczyć się gry na nowo. To sprawia, że profesjonalni gracze aspirujący do gry na światowym poziomie muszą szlifować swoje umiejętności każdego dnia i to po wiele, wiele godzin dziennie, wyłączając z tego scrimy.  Na takie poświęcenie względem swojej kariery nie jest gotowy już Umplify. Holenderski padowiec przed kilkoma dniami podzielił się z fanami smutną wiadomością.

– Od kiedy wszedł nowy rozdział, zmuszałem się do gry. Od kilku miesięcy nie czerpię z niej żadnej przyjemności. Nawet turnieje nie sprawiają mi już żadnej frajdy – napisał na swoim Twitterze Umplify, informując fanów o zakończeniu swojej barwnej esportowej kariery. Podczas kilkuletniej rywalizacji na scenie Fortnite Holender zdołał zainkasować ponad 150 tysięcy dolarów. Największym sukcesem 20-latka jest niewątpliwie zajęcie piątego miejsca na Fortnite Championship Series: Trio wraz z Matose i Benjyfishym.