Epic Games nie ustaje w ofensywie mającej na celu zwojowanie rynku sportów elektronicznych. Podczas tegorocznych targów PAX West, które ruszą już w przyszłym tygodniu, odbędzie się turniej, podczas którego zawodnicy staną w szranki o lwią część z puli nagród wynoszącej 1 500 000 USD.

Rozgrywki Fortnite Summer Skirmish znajdują się coraz bliżej zwieńczenia. Ostatni przystanek rywalizacji, w przeciwieństwie do ostatnich odsłon, odbędzie się w ramach imprezy LAN-owej. Pula nagród wyniesie oszołamiające 1 500 000 USD, natomiast do kieszeni triumfatora trafi 225 000 USD. Wykazać będą się mogli zawodnicy, którzy specjalizują się w formacie solo.

Aspektem wyróżniającym zmagania na tle innych wakacyjnych przygód jest fakt, iż w turnieju nie zobaczymy profesjonalnych graczy ani influencerów. Do bitwy mogą stanąć wszyscy uczestnicy tegorocznych targów PAX West. Warunkiem wzięcia udziału jest posiadanie przynajmniej szesnastu lat, a także szybkie dokonanie zapisu, albowiem obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Nim jednak śmiałkowie przystąpią do walki o setki tysięcy dolarów, będą musieli przejść przez rozgrywane na miejscu eliminacje. Zostały one rozłożone na trzy dni, a także podzielone na sesje poranne oraz wieczorne – rano swych sił będzie mógł spróbować, natomiast wieczory zostały zarezerwowane dla najlepszych zawodników z poprzednich godzin. Awans do głównego etapu zawodów każdej doby otrzyma trzydziestu trzech graczy.

Jedno jest pewne – stoisko Fortnite podczas PAX West 2018 przyciągnie wielu fanów, a co najważniejsze, jeden z nich wróci bogatszy o przeszło 200 000 USD.