Taavi „SliX” Mutanen kończy swoją karierę w Fortnite w wieku 18 lat. Fin zamierza teraz wstąpić do wojska i wypełnić obowiązkową w kraju służbę.

SliX na swoim Twitterze poinformował, że kończy swoją przygodę w profesjonalną grą w Fortnite. Zawodnik przyznał, że od jakiegoś czasu zmagał się z problemami psychicznymi i nie mógł wytrzymać dalszej presji związanej z rywalizacją i ciągłym progresowaniem.  Fin napisał także, że  doszło do tego, że nie miał żadnej motywacji do gry i wolałby nie robić nic niż trenować.

Fin zdecydował się zakończyć swoją karierę także z innego ważnego powodu, jakim jest obowiązkowa służba wojskowa w Finlandii po zakończeniu szkoły. SliX po ukończeniu podstawowej edukacji postawił wszystko na jedną kartę i postanowił nie kontynuować nauki, chciał w całości poświęcić się Fortnite’owi i jak sami pisze, niczego nie żałuje. W przeszłości w podobnej sytuacji był jego rodak – sergej, czyli finalista Majora w barwach ENCE. Ten także musiał odpocząć od zawodowego grania z powodu służby wojskowej.

SliX dał się poznać szerszej społeczności Fortnite w 2020 roku, wówczas dołączył do organizacji Become Legends. 18-latek podczas swojej kariery wygrał prawie 40 tysięcy dolarów. Jeszcze niecały miesiąc temu imponował formą podczas finałów DreamHacka, gdy wraz z Raiflą zajął siódme miejsce. Być może Fin zdecyduje się jeszcze kiedyś odpalić streama, ponieważ nadal zamierza od czasu do czasu zagrać sobie w grę, której z pewnością sporo zawdzięcza.