Mistrz Świata mistrzem Europy. Aqua wraz ze Veno wygrali drugie w 2022 roku FNCS-y. Kami z Settym zakończyli turniej w najlepszej piątce.

Za nami dwa intensywne dni finałów Fortnite Championship Series, które wyłoniły nowych mistrzów Europy w formacie duo. Chociaż od ostatnich Mistrzostw Świata w Fortnite minęły prawie trzy lata to David „Aqua” Wang nadal pozostaje na szczycie, wprawiając w osłupienie wszystkich europejskich fanów. Austriak tym wspólnie z Veno triumfowali w 20. sezonie Fortnite Championship Series, inkasując 300 tysięcy dolarów.

Tuż za plecami Veno i Aquy  uplasowali się TaySon z Chapixem, a na najniższym stopniu podium stanęli trippen z Th0masem. Na piątej pozycji finały FNCS zakończyli Setty z Kamim. Chociaż Polacy niewątpliwie nie są zadowoleni z takiego miejsca, to i tak zgarnęli po raz kolejny pokaźną sumę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Na finały Fortnite Championship Series Season 20 udało się dostać również siódemce innych Polaków. Szczególnie warto wyróżnić występ Kefyyego i Młodego, którzy rywalizacje zakończyli na 10. miejscu. Ich rodacy turnieju kończyli natomiast na odległych pozycjach – Irlandczyk Seavid z Japko na 37. Kicuś z artórem na 43. zaś RELLVIS z Crustim na 44.

*Pełną tabelę wyników z finałów 20. sezonu FNCS znaleźć możecie tutaj.*