Huczne zapowiedzi Epic Games zaczynają odnajdywać odzwierciedlenie w rzeczywistości. Twórcy popularnego Fortnite zapowiedzieli serię turniejów Summer Skirmish, których pula nagród wyniesie 8 000 000 USD

Przez ostatnie miesiące firma Epic Games, twórcy popularnej w ostatnich miesiącach gry Fortnite, bombardują informacjami dotyczącymi zamiaru zwojowania sceny esportowej. Dotychczas słyszeliśmy jedynie o planach na przyszłość – przeznaczeniu stu milionów dolarów na pule nagród w ciągu nadchodzących miesięcy, a także o skupieniu się na rozgrywkach solowych oraz duetów.

W ciągu minionych godzin na stronie producenta pojawiło się ogłoszenie turniejów Fortnite Summer Skirmish. Seria turniejów trwać będzie osiem tygodni, natomiast pierwsze walki ujrzymy już w najbliższy weekend. To właśnie wtedy zaproszone osoby ze społeczności tytułu Battle Royale zawalczą o lwią część z puli wynoszącej 250 000 USD.

Epic Games na letnie zawody przeznaczyło łącznie 8 000 000 USD. Format rywalizacji nie jest jednolity, albowiem może zmieniać się z tygodnia na tydzień. O większej ilości informacji dotyczących kwalifikacji do zawodów dowiemy się niebawem. Inicjatywa z całą pewnością da choćby niewielki wzgląd na przyszłość Fortnite pomiędzy innymi tytułami esportowymi.