Po prawie rocznej przygodzie z Fortnite, PRIDE rozstaje się z zawodnikami reprezentującymi „orły” w grze Epic Games.

Wczorajszego ranka organizacja PRIDE ogłosiła zakończenie współpracy z Grzegorzem „Tabooo” Taborskim, Marcinem „Arokiz” Kaneckim, Sebastianem „Hashtag” Skalimowskim i Przemkiem „mozbi” Deciem, tym samym rozstając się ze swoją dywizją Fortnite.

Przygoda czwórki zawodników z PRIDE rozpoczęła się w maju zeszłego roku i jak wtedy mówił Piotr Lipski: „Widząc eksplozję popularności Fortnite w Polsce i na świecie, zaczęliśmy wnikliwie analizować grę i jej społeczność pod kątem uzawodowienia. Do otwarcia nowej dywizji przekonuje nas postawa Epic Games, które w sposób konsekwentny aktualizuje swoją grę, udowadniając, że wsłuchuje się w potrzeby graczy. Pierwsze turnieje organizowane w Europie udowadniają wysoki esportowy potencjał gry. Dlatego poszukaliśmy do nowej dywizji zawodników z najwyższych pozycji w rankingach. Jako PRIDE walczymy o najwyższe osiągnięcia i tak będzie też w przypadku Fortnite”

Co zatem skłoniło PRIDE do pożegnania się z Fortnite, którego twórcy zapowiedzieli gigantyczne wsparcie finansowe w kontekście esportu? Tego niestety nie wiemy, a całe stanowisko organizacji ograniczyło się do krótkiego komunikatu na twitterze, który możecie znaleźć tutaj.