Kami, Setty  oraz Teeq  zagwarantowali sobie awans na finały FNCS Grand Royale, gdzie za pierwsze miejsce Polacy będą mieli do zgarnięcia aż 600 tysięcy dolarów.

Grand Royale to ostatni turniej Fortnite organizowany przez Epic Games w 2021 roku. Spróbować swoich sił w kwalifikacjach mogli tylko i wyłącznie gracze, którzy w swoim trio mieli chociaż jednego zawodnika, który w obecnym roku zagrał na wielkich finałach FNCS, heatach bądź ostatniej rundzie kwalifikacji.

Do kwalifikacji przystąpiła więc całkiem spora liczba polskich ekip. W tym oczywiście zwycięzcy ostatnich FNCS-ów – Kami, Setty oraz Teequ. Ci w pierwszej rundzie kwalifikacji zajęli miejsce w trzeciej dziesiątce, co dało im awans do tak zwanej „ścieżki zwycięzców”. Z niej Polacy dostać się mogli już bezpośrednio do finałów, aby tego dokonać, musieli wygrać jedną z 32. gier.  To wydarzyło się bardzo szybko, bo już w trzecim meczu naszym rodakom udało się odbić high ground i wyeliminować ostatnich rywali.

W finałach FNCS Grand Royale, w których do wygrania będzie aż 600 tysięcy dolarów, zobaczymy już przynajmniej 3 Polaków. Ta liczba może się jednak powiększyć. Spore szanse na awans ma jeszcze trio Kefyy’ego, Rakso oraz packo.