To nie były najlepsze kwalifikacje w wykonaniu Kamiego, Setty’ego i Teeqa. Polacy czwartą rundę eliminacji zakończyli poza pierwszą piątką i nie awansowali na finały Fortnite Championship Series.

Niedzielną finałową czwartą rundę kwalifikacji Polacy rozpoczęli bardzo dobrze, bo w pierwszej grze zajęli drugie miejsce, zdobywając przy tym 7 fragów. Dalsza część eliminacji kompletnie nie poszła już jednak po myśli naszych rodaków, którzy w następnym pięciu meczach ginęli następująco w top15, top13, top14, top19 i top13 bez większej liczby zabójstw. To dało im ostatecznie dopiero 11. lokatę.

Z  awansu na wielkie finały Fortnite Championship Series Season 8 Chapter 2 mogą cieszyć się Queasy, Anas i ThomasHD, którzy zakończyli kwalifikacje na pierwszym miejscu, ale i trio 4zra, Benjyfishy’ego, zeykoo oraz Jur3ky’a, który już kiedyś poczuł smak zwycięstwa FNCS-ów.

  1. Queasy, Anas, ThomasHD
  2. Andi, 4zr, xsweeze
  3. Endretta, BenjyFishy, MrSavage
  4. Raifla, K1nzell, Jur3ky
  5. Zeykoo, Esty, Solvay

W piątek rozpoczną się drugie i zarazem ostatnie kwalifikacje do Fortnite Championship Series. W nich Kamiemu, Setty’emu i Teeqowi wystarczy zająć miejsce w TOP100, aby awansować do heatów. Polacy z pewnością woleliby ominąć jednak rundę półfinałową i wywalczyć sobie bezpośredni awans na wielkie finały.