Zaledwie kilka godzin temu zakończyły się europejskie zmagania w ramach trzeciego tygodnia Fortnite Summer Skirmish. Tym razem format stanowił pojedynek par, natomiast na polu bitwy mogliśmy doliczyć się czterech biało-czerwonych duetów.

Fortnite Summer Skirmish to seria letnich turniejów w popularny tytuł produkcji Epic Games. Twórcy organizują cotygodniowe zmagania z różnymi formatami, a ich pula nagród liczona jest w setkach tysięcy dolarów. Na całe przedsięwzięcie przeznaczono aż 8 000 000 USD. Na polu bitwy występują osoby zaproszone przez organizatorów na bazie popularności, a także wyniku z Showdown.

W tym tygodniu zawodnicy występowali w parach. Aby zająć najwyższy szczebel podium, należało uzbierać trzynaście punktów, które przyznawane były za spełnienie następujących kryteriów. Gdy para zdobyła pięć lub więcej zabójstw, otrzymywała dwa punkty, natomiast odniesienie zwycięstwa było nagradzane czteroma. Rywalizacja została zaplanowana na dziesięć rozgrywek. Warto także wspomnieć, iż zespół posiadający największą ilość eliminacji w pojedynczej rozgrywce otrzymywał 6500 USD.

Zawody nie zawiodły sympatyków polskiej sceny Fortnite, albowiem zobaczyliśmy aż czterech duety z Polski. Byli to: Alexander „dialer” Urbaniak i Jakub „Hycel” Krawczyk w barwach Team Kinguin, Sebastian „Hashtag” Skalimowski i Grzegorz „Tabooo” Taborski jako PRIDE, a także Cyprian „Skosas” Bednarczyk i Dawid „Buhuu” Bugajski pod szyldem AGO Esports. W rywalizacji udział także wzięli niezrzeszeni pod skrzydłami żadnej organizacji Paweł „Leh” Lehmann oraz Dawid „DaaV” Grzybek.

Gdy rozgrywki dobiegły końca, okazało się, że nagrody pieniężne trafiły do zaledwie dwóch polskich zespołów. Hashtag i Tabooo za sprawą zajęcia 11. miejsca, a także jednorazowego zdobycia największej ilości eliminacji łącznie zainkasowali 16 500 USD. Do duetu Leha i DaaVa trafiła jedynie nagroda wynikająca z ilości fragów, tak więc wzbogacili się o 6500 USD.

Emocje związane z Fortnite Summer Skirmish powrócą do nas już za tydzień. W przeciągu najbliższych dni poznamy uczestników, a także format kolejnego turnieju.