Ponad 1,3 miliona dolarów znalazło się w puli nagród pierwszego w 2022 roku turnieju Fortnite Championship Series w trybie duo.

Epic Games ponownie rozbija bank i przeznacza 1,3 miliona dolarów na pierwszy w 2022 roku europejski turniej Fortnite Championship Series. Zwycięzcy rozgrywek zainkasują aż 300 tysięcy dolarów, a więc dokładnie tyle samo, co podczas poprzednich wydarzeń FNCS, pamiętajmy jednak, że te odbywały się w formacie trio, a więc tym razem wspomniana wyżej kwota zostanie podzielona nie na trzech zawodników, a dwóch.

Pierwsze otwarte kwalifikacje do Fortnite Championship Series wystartują już 18 lutego. Drugie odbędą się natomiast tydzień później, a tak zwane „heaty”, czyli półfinały w dniach 25-27 lutego. Finały FNCS-ów zaplanowane są na  5 i 6 marca. I tym razem podczas Grandsów 50. najlepszych duetów czeka 12 gier.

Patrząc na ostatnią formę Polaków, nasi rodacy będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa w nadchodzącym turnieju Fortnite Championship Series. O główną nagrodę w postaci 300 tysięcy dolarów walczyć z pewnością będą Kami z Teeqiem, którzy wczoraj triumfowali podczas Duo Cash Cupa. Poważnymi konkurentami będą dla nich również Setty z Chapixem oraz Mappi z pkrem.