Polacy bez większego sukcesu zakończyli finały pierwszych kwalifikacji do FNCS. Póki co żaden polski duet nie może być pewny gry na Grandsach.

Na finałach kwalifikacji do FNCS wystąpiło aż piętnastu naszych rodaków. Nieoczekiwanie awansu na finały pierwszych eliminacji nie zdołali wywalczyć sobie Kami z Settym, którzy zakończyli swój udział w rozgrywkach na etapie trzeciej rundy, zajmując pozycję nawet poza top100. To oczywiście nie odbiera im szans na grę na Grandsach. Najlepszy polski duet wciąż ma dwie szanse na to, by uniknąć rywalizacji w Heatach i wywalczyć sobie bezpośrednią promocję na wielkie finały Fortnite Championship Series.

Aby uzyskać bezpośredni awans na Grandsy, wybrany duet musiał ukończyć rywalizację w czwartej rundzie eliminacji w top5. Ta sztuka udała się TaySonowi i Chapixowi, TruleXowi i Chico, Queasyemu i Veno, Merstachowi i Malibuce oraz Gripeyowi i cheatlinowi. Poza najlepszą piątka uplasowali się nasi rodacy. Najlepsi z Polaków Crusti i packo zajęli 14. pozycję. Tuż za ich plecami  dostrzec mogliśmy także snoozlooza oraz G13rasa.

Pozycje Polaków na finałach kwalifikacji do FNCS:

#14 Crusti i Packo

#15 snoozlooz i G13ras

#20 RELLVIS i iRezUmi

#27 Kombek i Blacha

#29 Purchawa i charyy

#30 Mikson i artor

#40 Kanox i czrownik

#42 Jasina i dzbanx