TCE dokonało ruchu, którego raczej nikt się od nich nie spodziewał. Organizacja poza zrzeszaniem niemieckich graczy postanowiła przygarnąć pięciu naszych rodaków z uczestnikiem poprzednich Mistrzostw Świata na czele.

Nowe nabytki The Cartel Esports to kolejno: Teeq, Kamil, Rakso, Kubx i 3vil. Są to nicki doskonale znane większości osób, które interesują się esportową sceną Fortnite w Polsce. Niewątpliwie największe poruszenie mógł wywołać pierwszy z wymienionych zawodników. Były reprezentant Dynamind zagrał między innymi na Mistrzostwach Świata, Share The Love czy Katowice Royale. Jest on uważany za najlepszego Polaka w tytuł stworzony przez Epic Games.

Pozostała czwórka również ma swoje większe, jak i mniejsze sukcesy. Rakso otarł się o podium podczas eXtremalnej rozgrzewki, a Kubx zwyciężył turniej organizowany przez Ewrona. Kamil ma natomiast świetny początek 2020 roku. W cztery miesiące osiągnął więcej niż przez całą resztę swojej kariery. 3vil zakończył polską edycję Katowice Royale na 9. miejscu w rywalizacji solo. Miejmy nadzieję, że chłopaki w barwach TCE przebiją się do europejskiej czołówki i będziemy regularnie słyszeć o ich triumfach.