Nowy sezon, nowy karnet bojowy, nowe wyzwania i przede wszystkim zmieniona mapa. To tylko część zmian jakie przygotowało Epic Games dla graczy Fortnite. Co konkretnie zawiera najnowsza aktualizacja?

Nowa broń – armata.

Piracką armatę znajdziecie na mapie gry w najróżniejszych miejscach. Możecie z niej strzelać kulami armatnimi lub innymi graczami, którzy na fazę lotu przybiorą kształt pocisku! Oba „ładunki”, które będziecie mogli wystrzelić z działa, przebiją kilka przeszkód, po czym z dużą siłą uderzą w cel raniąc i odrzucając pobliskich graczy. Tym sposobem zadacie 100 punktów obrażeń przy bezpośrednim trafieniu i 50 punktów obrażeń waszym przeciwnikom, którzy będą w pobliżu miejsca trafienia. Armaty możecie przesuwać w dogodne miejsca.

@Epic

Nowe lokacje – Słoneczne Schody i Leniwa Laguna

Pomijając to, że w grze pojawił się ogromny wulkan, a cała mapa w niektórych miejscach przybrała formę iście rajskiej wyspy, powstały dwie nowe lokacje – Słoneczne Schody i Leniwa Laguna. Do poruszania się w świecie gry będziecie mogli wykorzystywać kominy wulkaniczne, które podmuchem gorącego powietrza, wyrzucą was wysoko do góry. Bądźcie jednak czujni! Lawa zadaje 1 punkt obrażeń, a jeśli jesteście zbyt ciekawscy i postanowicie na nią wejść – odbijecie się od jej powierzchni. Na odkrycie czeka mnóstwo nowych miejsc i sekretów. W tym sezonie X oznacza cel!

@Epic

Dodatkowe zmiany w rozgrywce

Ta aktualizacja z pewnością ucieszy graczy, którzy narzekali na samolot. Twórcy zdecydowali się usunąć z gry Podstępnego Bałwana, granat schładzający, wózek sklepowy, terenowy wózek golfowy i Burzolot X-4. Kolejną istotną modyfikacją jest fakt, że podczas umieszczania pułapki ściennej lub sufitowej, gra automatycznie dobuduje elementy budowli wymagane do jej umieszczenia. Dodatkowo zdecydowano się na poprawki w warstwie audio. Skorygowano odgłosy kroków dochodzących z góry i dołu, bardziej słyszalne stały się kroki przeciwnika znajdującego się nad nami. Dodatkowo zmieniono dystans słyszalności kroków dochodzących z góry i dołu na bardziej realistyczny.

Skupiliśmy się najważniejszych zmianach, które wprowadza najnowsza aktualizacja. Jeśli jesteście ciekawi pełnej listy modyfikacji, znajdziecie ją tutaj.