Iwo “Setty” Zając wygrał lanowy turniej Fortnite w Szwecji! Drugie miejsce zajął jego rodak i zarazem duo partner – Michał „Kami” Kamiński.

Nie da się opisać słowami tego, co polscy zawodnicy wyczyniają na światowej scenie Fortnite. W ubiegłym roku Setty-Teeq-Kami zdominowali FNCS-y Trio, wygrywając ponad trzy miliony złotych w przeciągu dwóch turniejów. W miniony weekend Iwo oraz Michał zadebiutowali na lanie w Szwecji. Na DreamHacku Summer obaj nasi rodacy skradli show, rywalizując między sobą o zwycięstwo w Jönköpingu.

Są klubowymi kolegami, przed rokiem wywalczyli mistrzostwo Europy w formacie Trio, a od ubiegłego sezonu są również Duo partnerami. Na DreamHacku Summer w Szwecji nie mieli sobie równych. Zarówno Setty, jak i Kami ukończyli rozgrywki z identycznym dorobkiem punktów, zajmując pierwsze dwie pozycje na lanie. Zwycięzcę mógł być jednak jeden i tego wyłonić musiał tie-break.

Chociaż obaj Polacy zgromadzili identyczną liczbę punktów, to finalnie ze zwycięstwa na DreamHacku Summer w Jönköpingu cieszyć mógł się jednak Setty ze względu na fakt, że zdołał wygrać jedną z finałowych gier. W tym samym meczu, w którym udało mu się triumfować jego duo partner i rodak – Kami zajął drugie miejsce.

Za zwycięstwo na DreamHacku Summer Jönköping Setty otrzyma 12 tysięcy dolarów. Jego młodszy rodak, który uplasował się tuż za jego plecami, zainkasuje natomiast dokładnie 6 tysięcy dolarów. Iwo stał się tym samym pierwszym  graczem w historii europejskiego Fortnite’a, któremu udało się wygrać zarówno FNCS-y, jak i lanowy turniej DreamHack.

Na DreamHacku Summer w Szwecji zagrali najlepsi europejscy gracze Fortnite, ale i nie tylko. W rozgrywkach wzięli udział również popularni gracze za oceanu, jak m.in. Khanada.