Kyle „Mongraal” Jackson rozważa zakończenie swojej kariery esportowej w wieku 17 lat. Brytyjczyk na swoim ostatnim Live przyznał, że gra w Fortnite nie sprawia mu już takiej frajdy, co kiedyś, co przekłada się na jego słabe wyniki na ostatnich turniejach.

Kyle „Mongraal” Jackson to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na scenie esportowej Fortnite. Brytyjczyka konto na Twitchu obserwuje ponad pięć milionów obserwujących. Od pewnego czasu 17-latek, który swoją popularność zdobył w bardzo młodym wieku, bardziej skupia się na swojej karierze influencera i budowie swojego wizerunku w świecie show-biznesu niż profesjonalnej grze. Jakiś czas temu zawodnik FaZe został zaproszony na premierę filmu Diuna, a na jego specjalnym streamie z Londynu pojawiły się takie gwiazdy, jak Timothée Chalamet czy sama Zendaya.

Na jednym z ostatnich Live’ów Mongraal przyznał, że rozważa zakończenie swojej kariery esportowej. Brytyjczyk stwierdził, że nie jest obecnie w stanie rywalizować z najlepszymi graczami na świecie, a w dodatku brakuje mu już motywacji do ciągłych treningów. 17-latek dodał, że aby osiągać świetne wyniki na turniejach, trzeba grać jak najwięcej, a obecnie nie sprawia mu już to takiej frajdy, jak kiedyś.

Mongraal to ikona sceny esportowej Fortnite. Swego czasu Brytyjczyk był uważany za najlepszego gracza na świecie. 17-latek na mistrzostwach świata w 2019 roku zajął 13 miejsce, rywalizując w formacie solo oraz 6. w trybie duo wraz ze swoim partnerem mitr0. To właśnie wraz z  Holendrem oraz TaySonem rok później osiągnął swój największy sukces, wygrywając Fortnite Championship Series Chapter 2 Season 4.