Epic Games potwierdziło, że wraz z nowym sezonem do Fortnite’a ponownie powrócą turnieje trio. To oznacza reaktywację legendarnego polskiego tercetu KST – Kami, Setty, teeq.

Turnieje trio to coś, na co czekali nie tylko fani esportowej sceny Fortnite, ale i sami gracze. Nie ulega wątpliwości, że właśnie rozgrywki w tym formacie cieszyły się największą popularnością. Niestety po 2021 roku Epic Games ogłosiło, że przez następne dwanaście miesięcy FNCS-y odbywać będą w trybie Duo, co pokrzyżowało nieco plany Kamiemu, Settyemu i teeqowi.

To właśnie ta trójka Polaków sięgnęła po ostatnie mistrzostwo Europy na trio, zgarniając 300 tysięcy dolarów. Kilka tygodni później ekipa Kamiego zainkasowała jeszcze pokaźniejszą kwotę w wysokości 450 tysięcy dolarów, zajmując drugie miejsce na FNCS Grand Royale. Tercet Polaków na europejskiej scenie Fortnite nie miał praktycznie konkurencji i pojawiał się na szczycie tabeli każdego wydarzenia w formacie trójek.

Teraz tercet KST ponownie będzie mogło zdominować europejską scenę. Wraz z nowym sezonem do gry powrócą turnieje w trybie trio – jeden w tygodniu. FNCS-y w dalszym momencie rozgrywane będą natomiast w duetach. Pierwsze kwalifikacje do Fortnite Championship Series rozpoczną się już za 25 dni, zaś pierwszy Quick Trios Cash Cup za niecałe dwa tygodnie.