Po latach spędzonych w zarządzie G2 Esports, Jakub „Lothar” Szygulski powraca do profesjonalnej gry.  Nie zobaczymy go jednak podczas zmagań Hearthstone, albowiem będzie on reprezentować barwy organizacji w grze Fortnite.

Jakub „Lothar” Szygulski jest związany z G2 Esports od niemalże powstania organizacji. Na początku swojej współpracy z organizacją Ocelote’a występował on jako zawodnik Hearthstone, natomiast w późniejszych latach stał się częścią zarządu, obejmując pozycję Brand Managera oraz Hearthstone Managera.

Zgodnie z ogłoszeniem zawartym na stronie drużyny, Lothar po latach przerwy postanowił o powrocie do czynnej gry. Jego polem bitwy nie będzie jednak karcianka od Blizzard Entertainment, lecz także popularny w ostatnich miesiącach Fortnite. Pozostanie także przy aktywnym streamingu, a transmisje z jego udziałem rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 08:00.

W przeciągu ostatnich dni Jakub Szygulski odnotowywał sukcesy w produkcji Epic Games. Występy w ramach siódmego tygodnia Fortnite Summer Skirmish u boku zawodnika AGO Esports, Igora „Povity” Zielińskiego, zakończyły się zainkasowaniem przeszło 3000 USD.