Epic Games rozsyła zawodnikom zaproszenia na „media day”. Czy oznacza to, że wkrótce po ponad dwóch latach ponownie ujrzymy lanowy turniej w Fortnite?

Kilka lat temu Epic Games kładło ogromny nacisk na rozwój sceny esportowej w Fortnite. Przykładem tego były hucznie zorganizowane Mistrzostwa Świata, które przykuły uwagi  nie tylko społeczności gier, ale i całego świata i były pokazywane w największych mainstreamowych mediach, a także stacjach telewizyjnych. Niestety wielkie plany Epic zostały pokrzyżowane przez pandemie. W 2020 i 2021 roku wszystkie turnieje Fortnite Championship Series odbywały się online

Nie tylko gracze, ale i wszyscy fani chcieliby w końcu obejrzeć lanowy turniej  online. Chociaż obecnie nie ma żadnych przecieków, co do planów Epic, to patrząc na ostatnie ruchy organizatorów, możemy mieć nadzieje, że już niedługo któreś z finałów Fortnite Championship Series odbędą się offline, bowiem twórcy gry zaczęli, wysłać graczom specjalne zaproszenia na „media day”.

Mimo że Fortnite ma już kilka lat i według wielu w najbliższym czasie powinien przysłowiowo „umierać”, to widać, że trzyma się świetnie i wciąż jest bezapelacyjnie najpopularniejszym Battle Royalem na scenie. To samo tyczy się rozgrywek esportowych. Finały FNCS co sezon cieszą się ogromnym rozgłosem.