Coraz częściej docierają do nas informacje, że gracze nie grają fair i używają różnego rodzaju wspomagaczy lub pomocy innych osób, aby dostać się do Nowego Jorku.

Chociaż sytuacja w większości dotyczy serwerów NA, to w Europie również zdarzają się nieuczciwe przypadki. Oszuści nie boją się konsekwencji, a 14-dniowy ban XXiF'a nie jest dla nich niczym szczególnym i w żaden sposób nie odstrasza.

Tym razem uczestnik kwalifikacji tygodnia piątego, o nicku Philldown zauważył dziwne zachowanie u Oro i Yerempy. Postanowił zbadać całą sytuację i jak się okazało, zawodnicy najprawdopodobniej postanowili połączyć siły w trybie solo. Jak się później okazało, Yerempy i Oro intencjonalnie uważali na siebie nawzajem, dodatkowo grając niewyobrażalnie źle przeciwko sobie i skupiając się na innych graczach, którzy mogli im zagrozić.

Niestety, żaden z podejrzanych zawodników nie zakwalifikował się do wielkich finałów, a sprawa będzie miała swój finał w samym Epic Games, które zdecyduje co dalej zrobić z graczami. Samo studio niedawno rozdało blisko 700 banów za nieuczciwą konkurencję.

Całą sytuację możecie zobaczyć tutaj.