Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o tym, że PRIDE rozwiązuje dywizję Fortnite. Dzisiaj na podobny krok zdecydowało się Illuminar Gaming.

Illuminar Gaming żegna się dzisiaj ze swoją dywizją Fortnite, z którą nawiązali współpracę w listopadzie zeszłego roku, tym samym dziękując za współpracę Wojciechowi „Veraxer” Kapłonowi i Mateuszowi „MATIZORD” Naumienko.

„MATIZORD” całą sytuację kwituje następującymi słowami: „Pewnie wiele osób się już tego domyślało bo widać to po moich streamach i social media, ale nie kontynuuje dalszej kariery jako gracz w Fortnite. […] To co dzieję się w Fortnite nie jest esportem a raczej showmatchami z dużą pulą nagród, która dodatkowo podkręca hajp, po tym jak ostatnio usunęli samoloty a dodali te śmieszne kulki utwierdzili mnie (EPIC GAMES) w tym przekonaniu.” Z kolei „Veraxer” utrzymuje, że nie żegna się z Fortnite i obecnie szuka nowego duo partnera.

Prezes Illuminar – Michał Durczok wystosował krótkie stanowisko w tej sprawie: „Chciałbym serdecznie podziękować chłopakom za bycie częścią naszej organizacji. Życzę im powodzenia i trzymam kciuki za dalszy rozwój kariery. Na chwilę obecną rezygnujemy z Fortnite, ale ciągle bacznie się przyglądamy scenie.
Dzięki Mateusz i Wojtek za wspólnie spędzony czas! Wierzę, że jeszcze nie raz się spotkamy”