Hen z Quesym wygrali pierwsze w trzecim rozdziale FNCS-y. Polacy nie odegrali żadnej roli w walce o podium i turniej zakończyli na odległych miejscach.

Pomimo ogromnych nadziei Polacy nie liczyli się w grze o najwyższe pozycje na pierwszym w 2022 roku turnieju Fortnite Championship Series: Duo. Przed startem rozgrywek w wąskim gronie faworytów bardzo często przewijały się nicki naszych trzech rodaków, a konkretnie Kamiego z Teeqiem oraz Settyego. Teraz trzeba otwarcie powiedzieć, że cała trójka bardzo zawiodła, a już przede wszystkim sam Setty z Chapixem, którzy bardzo szybko będą chcieli porzucić w zapomnienie zakończone FNCS-y.

Kami & Teeq bądź Setty mieli przejść do historii i stać się pierwszym zawodnikami Fortnite na Starym Kontynencie, którym udało się obronić mistrzowski tytuł FNCS. Niestety polski super-duet zakończył  rywalizację dopiero na 20. miejscu. Jeszcze niżej, bo na 35. lokacie po 12. finałowych grach znaleźli się pkr z Mappim. Pozostali Polacy zajęli miejsca w ostatniej dziesiątce i to włącznie z Settym.

To był najgorsze finały FNCS  w dotychczasowej karierze Settyego, ale i Chapixa. Wspólnie panowie mieli bić się o zwycięstwo na turnieju, a ostatecznie uplasowali się na 45. pozycji na 50 drużyn! Przez większość gier Polak wraz ze Szwedem musieli walczyć na swojej miejscówce z JOEM oraz Veno, dla których polsko-szwedzki duet był jedynie dostarczycielem punktów.

Niesamowicie emocjonująca była walka o zwycięstwo. Przed ostatnią grą między pierwszym Henem i Queasym, a trzecim kiryache z Stormyritem była różnica zaledwie pięciu punktów. Ostatecznie brytyjsko-słowacki duet zdołał postawić kropkę nad „i”. Hen, który przez cały late game radził sobie w pojedynkę, zdołał wygrać 12. grę i powiększył przewagę nad kiryache i Stormyritem do 45. punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast TaySon z Th0masem, którzy drugą lokatę stracili na ostatniej prostej.

Hen z Queasym za zwycięstwo na Fortnite Championship Series: Duo zainkasowali 300 tysięcy dolarów. Dla Hena są to trzecie wygrane FNCS-y w karierze. Brytyjczyk wkrótce może więc zrównać się pod tym względem z TaySonem, który triumfował w tych rozgrywkach aż czterokrotnie.

Miejsca Polaków na Fortnite Championship Series: Duo

20.  Kami, Teeq Poland

35. pkr, Mappi Poland/Sweden

40. RELLVIS, crusti Poland

44. Setty, Chapix Poland/Sweden

45. Kefyy, Mlody Poland