Od pewnego czasu Fortnite jedynie tracił graczy, twórcy gry ponownie udowodnili jednak, że potrafią z powrotem przyciągnąć do swojej produkcji masę użytkowników.

Dziś oficjalnie wystartował pierwszy sezon trzeciego rozdziału Fortnite. Do gry została wprowadzona masa nowości, a co chyba najważniejsze nowa mapa, na którą wszyscy czekali. Wyspa, na której będą rywalizować gracze w trzecim rozdziale, jest połączeniem tej z pierwszego i drugiego chapteru.  To sprawiło, że masa użytkowników postanowiła ponownie zainstalować popularną produkcję Battle Royale, aby poczuć ukłucie nostalgii, widząc powrót dawnych miejscówek.

Epic Games otworzyło serwery dla graczy o godzinie 16:00 czasu polskiego, twórcy nie spodziewali się jednak aż tak ogromnego obciążenia. Prawie trzy godziny po oficjalnym starcie trzeciego rozdziału Fortnite, do gry nadal nie może wejść masę użytkownik, a serwery pękają w szwach! Na oficjalnym Twiterze Fortnite możemy przeczytać, że padł nowy rekord unikalnych graczy w jednym momencie. Szczegółowe dane nie zostały jeszcze podane, ale raczej jest to tylko kwestia czasu, gdy studio pochwali się kolejnym niesamowitym osiągnięciem.