Nowe funkcje, które zmierzają do Fortnite, pozwolą graczom na tworzenie nowych map, skinów oraz modów. Cały wachlarz możliwych czynności będzie pozwalał zmienić grę praktycznie o 180 stopni.

Dokładnej daty aktualizacji nie znamy, lecz będzie ona jedną z najbardziej kluczowych w historii całej gry. Gracze dostaną mnóstwo nowych narzędzi, które przy odpowiednim nakładzie czasu mogą zmienić Fortnite nie do poznania. Już teraz ambitniejsi użytkownicy byli w stanie odtworzyć chatę Bilbo Bagginsa, czy ulicę Pokątną z Harry'ego Pottera.

Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji „prześlij projekt”, aby pobrać swoje treści, przesłać je do chmury Epic i dostarczyć do trwającej gry. Pozwala to na edycję środowiska i obiektów w czasie rzeczywistym. Będzie to zatem świetne narzędzie, chociażby dla twórców turniejów.

Znajdzie się na pewno sporo osób, które postanowią również wprowadzić nowe mechaniki do gry. Pomogą one w dalszym projektowaniu zawartości oraz przekształcaniu Fortnite w swego rodzaju Garry's Moda. Potencjał jest zatem ogromny i trzeba liczyć, że nie będzie to kolejny niewypał.