Czy Epic odczuło zagrożenie ze strony Apex i idzie wzorem produkcji EA?

Podczas Fortnite AMA, jeden z producentów – Zack Estep, przyznał że system ponownego odrodzenia graczy jest prawdopodobny, a więcej szczegółów poznamy „wkrótce”.
Jak sam mówi: „Rozważaliśmy wprowadzenie tego mechanizmu i badaliśmy go od dłuższego czasu. Chcemy się upewnić, że poświęcimy mu odpowiednią ilość czasu, aby w pełni zrozumieć jego funkcjonowanie i wpływ na grę. Wyczekujcie kolejnych informacji w trakcie Sezonu 8”.

Wielu profesjonalnych graczy, takich jak Ninja czy Cloakzy, jest otwartych na nowy pomysł, który całkiem sprawnie funkcjonuje w Apex Legends.

Z kolei Eric Williamson potwierdził, że w najbliższej aktualizacji wprowadzającej Sezon 8, zostaną poprawione znaczniki na mapie i komunikacja w drużynie. Williamson zaznacza jednak, że przez cały czas są otwarci na nowe pomysły, które mogłyby jeszcze bardziej usprawnić system komunikacji drużynowej w Fortnite.

Nietrudno zauważyć, że zespół Epic Games wziął się ostro do roboty odkąd na rynku pojawił się Apex Legends. Pierwszym sygnałem była walentynkowa aktualizacja, która przez wielu jest określana mianem jednej z najlepszych w ostatnim czasie, a o której możecie przeczytać tutaj.