Epic Games nie przestaje nas zadziwiać. W zeszłym sezonie twórcy Fortnite nawiązali współpracę z Ferrari, a teraz ogłosili kolaborację z marką Balenciaga.

Takie współprace w świecie gamingu stały się już normalnością. Jakiś czas temu 100 Thieves i fnatic współpracowali z Gucci, G2 z Ralph Lauren, a League of Legends z Louis Vuitton. Najczęściej w wyniku takich kolaboracji powstawały różne gadżety, czy specjalne kolekcje ubrań. Nie inaczej będzie w wyniku partnerstwa na linii Fortnite-Balenciaga.

Popularna marka high fashion wypuścił specjalną kolekcję ubrań z logiem Fortnite. Wśród nich znajdują się bluzy, czapki, koszulki czy kurtki. Ich cena zwala jednak z nóg, bo za wszystkie z tych rzeczy będziemy musieli zapłacić około 3 tysiące dolarów. To jednak nie jest żaden problem, bo wszystkie przedmioty wyprzedają się w szalonym tempie.

W wyniku tej współpracy do gry zostały także dodane specjalne skiny, lotnie, malowania, plecaki czy kilofy, które wyglądają naprawdę fajnie.  Ich cena nie jest jednak zawyżona w porównaniu do innych skórek w Fortnite.

Mimo że wiele osób twierdzi, że Fortnite swoje najlepsze czasy ma już za sobą, to ich gra wciąż przyciąga największe światowe marki. Niedawno studio Epic Games współpracowało przecież także z Ferrari, a wcześniej np. z Marvelem.