Już dziś poznamy pięciu pierwszych finalistów Fortnite Championship Series Season 20. O godzinie 19:00 o awans na „Grandsy” z pulą nagród 1,3 miliona dolarów powalczy czterech Polaków.

Pięćdziesiąt najlepszych duetów powalczy dziś o awans na wielkie finały FNCS. Wśród nich dostrzec możemy dwa polskie deble – Kefyyego i Mlodego oraz RELLVISA i CRUSTIEGO. Na etapie trzeciej rundy eliminacyjnej swój udział w pierwszych kwalifikacjach zakończyli niespodziewanie Kami z Settym, którzy postrzegani są za jednych z faworytów do końcowego triumfu w rozgrywkach.

W czwartej rundzie kwalifikacyjnej gra toczyć będzie się o bezpośredni awans na finały Fortnite Championship Series 20. Pewni gry w nich będą jednak tylko zawodnicy, którzy zmagania zakończą w najlepszej piątce. Reszta zgromadzi natomiast bardzo cenne punkty do specjalnego rankingu FNCS, który później wyłoni uczestników Heatów, a więc tak zwanych półfinałów.

Porażka Kamiego i Settyego w pierwszych otwartych kwalifikacjach do FNCS wcale nie oznacza, że Polacy stracili szanse na awans na finały, w których przez ostatni rok regularnie się pojawiali. W następnych dniach czekają nas jeszcze dwie tury eliminacji, a później również wspomniane Heaty, w których miejsce nasi rodacy mają już niemal zapewnione.