Kolejna polska ekipa Fortnite zamierza sprawdzić się na międzynarodowym turnieju offline. Tym razem mowa o znanym On Fire, które wystąpi na zawodach słynnego tytułu Battle Royale organizowanego we francuskim Montpellier.

Produkcja Epic Games zaczyna coraz śmielej wchodzić na esportowe salony. Zaledwie kilka tygodni temu ekipa Solary świętowała zwycięstwo podczas DreamHack Open Tours, a już za kilka dni we Francji rozgorzeją kolejne offline’owe zmagania w Fortnite. Tym razem rywalizacja przeniesie się na południe, gdzie podczas Occitanie Esports 2018 najlepsze drużyny staną w szranki o lwią część z puli nagród wynoszącej 5000 EUR.

W Montpellier nie zabraknie jednak polskiego akcentu. Jedną spośród czterdziestu ośmiu drużyn będzie ekipa znad Wisły, czyli On Fire. Zespół pod przywództwem Oskara „3vil” Żeljazkowa w ostatnim czasie odnosi niemałe sukcesy w rozgrywkach internetowych, czego doskonałym dowodem jest posiadanie przez nich miejsca w pierwszej dywizji ligi Bush Paranoia.

Ciężko mi opisać radość zawodników spowodowaną wyjazdem. W związku z tym, że nie przynależymy do żadnej organizacji, i pula nagród nie jest imponująca, zorganizowanie go było niezwykle trudne – mówi manager zespołu, Ania Śmiałek. – Jednak walczyliśmy i z pomocą wielu osób się udało. Drużyny, które zagrają w Montpellier, są nam dobrze znane i mamy nadzieję, że chłopaki pomimo braku czasu na przygotowanie się do wyjazdu pokażą, na co ich stać.

Rywalizacja w ramach Occitanie Esports będzie trwać dwa dni, natomiast jej rozpoczęcie zaplanowano na 2 czerwca. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 1600 EUR.