Kolejna z odsłon Fortnite Champion Series dobiegła końca. Nasi rodacy zaprezentowali się z dobrej strony, choć żadnemu nie udało się stanąć na podium.

Do wielkiego finału FNCS: Chapter 2 Season 5 dostały się trzydzieści trzy drużyny, składające się z samych najlepszych graczy w Europie. Walczyły one o jak największą część z puli nagród wynoszącej blisko półtora miliona dolarów. Nasz kraj reprezentowało aż ośmiu zawodników. Najlepiej spisali się Setty, teeq oraz Kami, którzy zajęli szóstą lokatę, wzbogacając się tym samym o $90,000. Na trzynastym miejscu uplasowali się packo oraz Rakso, którzy wystąpili w drużynie z Serbem – queasym. Na odległej 25. lokacie znalazł się natomiast Advise, Kubx i artor.

Zmagania w Europie zwyciężyło trio składające się z Hena, JannisZa oraz Chapixa. Triumfatorzy zdobyli $300,000, czyli 22.27% całej puli nagród! Najciekawsza sytuacja miała jednak miejsce w regionie NA East. Jeden z graczy na swoim Twitterze zamieścił niestosowny wpis na temat jednego z deweloperów gry. W rezultacie cała jego drużyna została zdyskwalifikowana ze zmagań.