Piątek obfitował nie tylko w emocje związane z CS-em czy StarCraftem, lecz także pozwolił na rozegranie solowego turnieju międzynarodowego w ramach ESL Katowice Royale featuring Fortnite. Puchar trafił w ręce Vinny’ego „Vinny1xa” Gilgana.

W trakcie drugiego tygodnia trwającego turnieju w Katowicach IEM Expo ponownie było gospodarzem mistrzostw ESL Katowice Royale featuring Fortnite. Tym razem w szranki nie stanęli wyłącznie polscy gracze, lecz zawodnicy pochodzący z każdego zakątku świata, począwszy na Europie, przez obie Ameryki, kończąc na krajach azjatyckich.

Piątek obfitował w zmagania indywidualne – setka graczy mierzyła się przeciwko sobie na przestrzeni siedmiu spotkań, walcząc o lwią część z puli nagród wynoszącej 100 000 USD. Ostatecznie za sprawą uzbierania 319 punktów, na szczycie tabeli uplasował się zawodnik Team SoloMid, Vinny „Vinny1x” Gilgan.

W rywalizacji pomiędzy najlepszymi indywidualnościami świata nie mogło zabraknąć graczy z Polski. Najwyższe, albowiem piętnaste, miejsce spośród białoczerwonych zajął Michał „Hoopek” Jurek spod szyldu devils.one. Zaraz za nim uplasował się przedstawiciel AGO Esports, Aleksander „Zeek” Zygmunt. Obaj wzbogacili się o 2000 USD. W turnieju udział brali także Jarek „JarkoS” Kaleta, Dominik „Nero” Dąbrowski oraz Patryk „Taiovsky” Winny, którym nie udało się wywalczyć miejsc premiowanych nagrodami finansowymi.

Sobota oraz niedziela zostaną poświęcone na rozgrywki w duetach. Na przestrzeni dwóch dni będziemy świadkami czternastu spotkań, które ostatecznie zadecydują o dystrybucji puli nagród wynoszącej 500 000 USD.