Za nami dwa spotkania indywidualnych rozgrywek ESL Katowice Royale dedykowanych polskim zawodnikom. Na chwilę obecną na szczycie tabeli prezentuje się zawodnik Izako Boars, Rafał „Shikuni” Goncerzewicz.

O godzinie 12:20 ruszyło spotkanie inaugurujące indywidualne zmagania w ramach polskich rozgrywek ESL Katowice Royale featuring Fortnite. W walce o lwią część z puli nagród wynoszącej 50 000 USD stanęło stu zawodników, jednakże po rozegraniu dwóch meczów liderem tabeli okazał się Rafał „Shikuni” Goncerzewicz, na co dzień reprezentujący barwy Izako Boars.

Shikuni, który w przeszłości był czołowym zawodnikiem Rocket League w Polsce, zdecydowanie pokazuje, że przejście na produkcję Epic Games było znakomitym pomysłem. Już w pierwszym spotkaniu dzisiejszych zmagań zabezpieczył zwycięstwo, a dodatkowe punkty uzyskane za sprawą eliminacji umocniły jego pozycję jako lidera. Kolejna rozgrywka ukazała konsekwencje w uzyskiwanych wynikach, albowiem Goncerzewicz ponownie zawitał do ścisłej czołówki.

Przedstawiciel Izako Boars z całą pewnością zaliczył dobry start na organizowanych w Katowicach zawodach. W przeciągu kolejnych pięciu starć może jednak dojść do wielu zawirowań, a najbliżej zdetronizowania Shikuniego znajdują się 3vil oraz sheer1_, których od lidera dzieli kolejno 17 oraz 42 punkty

Wydarzenia z pola bitwy można śledzić za pośrednictwem oficjalnej transmisji ESL Fortnite, a także na transmisjach prowadzonych przez występujących w turnieju graczy.