Polska edycja ESL Katowice Royale featuring Fortnite została zakończona. Przez całe niedzielne popołudnie setka graczy walczyła o jak najwyższe lokaty, jednakże ostatecznie zwycięzcą został Jarek „JarkoS” Kaleta.

Pierwszy z dwóch tygodni ESL Katowice Royale featuring Fortnite można oficjalnie uznać za zakończony. Rozgrywane w przeciągu ubiegłych godzin rozgrywki w formacie indywidualnym zwieńczyło fenomenalne zwycięstwo reprezentanta Check-Point Team, Jarka „JarkoSa” Kalety.

Przez początkowe rozgrywki pozycja lidera tabeli należała do Rafała „Shikuniego” Goncerzewicza, który już na pierwszej mapie zabezpieczył wysoko punktowane zwycięstwo. JarkoS był jednak jednym z niewielu zawodników, którzy konsekwentnie deptali mu po piętach, aby następnie przejąć tytuł zwycięzcy.

W drodze do upragnionego triumfu Kaleta dwukrotnie znalazł się w pozycji najlepszego z całej setki. Ostatecznie jego wysiłki odnalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, dzięki czemu to właśnie on okazał się zawodnikiem, który wzniósł puchar, a także wzbogacił się o 10 000 USD.

Zakończenie zmagań ze stuprocentowym udziałem polskich graczy nie oznacza jednak sfinalizowania związanych z Fortnite emocji. Już od piątku rywalizacje rozpoczną zawodnicy z całego świata, którzy staną ze sobą w szranki o nagrody z puli wynoszącej 500 000 USD.