Świat obiegła emocjonująca wiadomość wydana przez firmę Epic Games, wydawcę najpopularniejszego w ostatnich miesiącach tytułu Battle Royale, czyli Fortnite. Firma w sezonie 2018 – 2019 ma zamiar przekazać 100 milionów dolarów na rzecz pul nagród podczas nadchodzących turniejów.

Wejście Fortnite Battle Royale w esport, choć niektórym może się to nie podobać, jest faktem. W ciągu ostatnich dni mogliśmy śledzić rozgrywki podczas DreamHack Open Tours 2018, natomiast kolejna impreza ma mieć miejsce podczas nadchodzących targów E3. Choć pule nagród nie mogą na chwilę obecną równać się z konkurencyjnym PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, firma Epic Games ma plan, aby to zmienić.

W wydanym niedawno oświadczeniu wydawcy bijącego rekordy popularności tytułu przedstawili plan dotyczące profesjonalnej sceny w Fortnite. Na przestrzeni okresu określonym jako sezon 2018 – 2019 mają zamiar przekazać 100 000 000 USD na pule nagród nadchodzących turniejów. Więcej szczegółów mamy poznać w nadchodzących tygodniach.

Wiadomość z całą pewnością udowodnia, że rozwinięcie esportu w Fortnite jest jedynie kwestią miesięcy. Mamy nadzieję, że już prężny rozwój znacznie przyśpieszy, a popularny Battle Royale dołączy do grona najpopularniejszych rozgrywek.