Epic Games zorganizowało specjalną konferencję, na której przedstawiło swoje plany związane z turniejami esportowymi w Fortnite na przyszły sezon i rok. W 2022 cykl Fortnite Championship Series będzie odbywał się w formacie duo.

W styczniu 2021 roku Epic Games ogłosiło, że przez najbliższe 12-miesięcy cykl turniejów Fortnite Championship Series będzie odbywał się w formacie trio. Była to spora nowość dla zawodników, bo wcześniej tryb zawodów zmieniał się praktycznie, co sezon i nigdy do końca nie wiedzieliśmy, co nas czeka.

W 2022 roku rywalizację esportową na scenie Fortnite będziemy mogli śledzić w formacie duo. Mocno zmieniony ma zostać także sam format kwalifikacji do FNCS-ów, jednak jak na razie nie znamy żadnych  szczegółów na ten temat.

Taka zmiana z pewnością nie jest na rękę Teeqowi, Setty’emu oraz Kamiemu. W ostatnich miesiącach trójka polskich graczy dominowała wspólnie na scenie Fortnite, wygrywając ostatnie FNCS-y oraz zajmując drugie miejsce na Grand Royale’u.

Na obecną chwilę wydaje się, że na zmianie trybu FNCS-ów najwięcej straci Kami, który będzie musiał rozstać się z Teeqiem i Setty’m. Były zawodnik Gamma Gaming będzie tworzył duet z packo, który jest jednym z najlepszych polskich graczy obok wspomnianej trójki, jednak ostatnio nie imponował formą.

Najmocniejszym polskim duetem jest niewątpliwie Setty oraz Teeq. To właśnie oni powinni dostarczyć w 2022 roku najwięcej emocji fanom Fortnite. Obaj panowie wspólnie wygrali już, chociażby DreamHacka Open Duo.