Epic Games potwierdziło, że już w maju wracają rozgrywki Fortnite Championship Series. Podobnie, jak w poprzednich sezonach organizatorzy przeznaczają na turniej aż 3 miliony dolarów.

Jak można było się spodziewać specjalnych zmian w formacie najbliższych FNCS-ów nie będzie. Finały turnieju nie przybiorą formy lanowej. Nie zmieniła się również pula nagród rozgrywek. Zawodnicy rywalizować będą o nagrody z puli trzech milionów dolarów, z czego najwięcej przypadnie dla zawodników z Europy, bo ponad 1,3 miliona dolarów.

Jedyna kluczowa zmiana jest taka, że czekają nas nie dwie, a trzy tury otwartych kwalifikacji. Te podzielone będą natomiast na cztery rundy. Pięć najlepszych duetów z każdych eliminacji wywalczy sobie bezpośredni awans na „Grandsy”, natomiast pozostałe trzydzieści pięć debli w wielkich finałach FNCS wyłonią  Heaty, potocznie nazywane półfinałami.

Wielkie finały Fortnite Championship Series ponownie podzielone zostaną na dwa dni. W każdym z nich najlepsi zawodnicy będą mieli do rozegrania sześć gier. Do obrony mistrzowskiego tytułu przystąpią Hen z Queasym, którzy w marcu triumfowali podczas pierwszych Duo FNCS-ów tym roku.

Harmonogram Fortnite Championship Series Season 2 Chapter 3:

  • Pierwsze otwarte kwalifikacje – 2-6 maja
  • Drugie otwarte kwalifikacje – 7-8 maja
  • Trzecie otwarte kwalifikacje – 13-15 maja
  • Półfinały – 20-22 maja
  • Finały – 28-29 maja