Już dziś możemy być świadkami kolejnego wielkiego sukcesu naszych rodaków na scenie Fortnite. Po pierwszym dniu finałów FNCS Grand Royale dwie polskie ekipy zajmują miejsce w pierwszej piątce.

To, co wielu może zszokować, to fakt, że najwyżej z polskich trio wcale nie jest ekipa Kamiego. Zwycięzcy ostatnich FNCS-ów po pierwszym dniu rywalizacji zajmują 5. miejsce. Jeszcze lepiej zaprezentowali się jednak pkr, młody i Kefyy. Ci na półmetku turnieju są wiceliderami i tracą do ThomasaHD, Anasa i Queasy’ego zaledwie 14 punktów.

Do zwycięstwa jednak jeszcze bardzo daleka druga. Równie dobrze ekipa pkra zmagania na finałach FNCS Grand Royale może zakończyć nawet w drugiej dziesiątce, a przewaga z pierwszego dnia tak naprawdę nie ma większego znaczenia, bowiem decydujące będą dzisiejsze sześć gier, w których punkty liczyć się będą podwójnie.

Kwestia zwycięstwa, jak i zajęcia wysokich lokat wciąż jest więc sprawą otwartą. Za zwycięstwo w turnieju zwycięskie trio otrzyma aż 600 tysięcy dolarów, gdyby ekipie pkra udało się utrzymać swoją drugą lokatę, to zbogaciliby się aż o 450 tys. $, co byłoby niemałą sensacją i niewątpliwie życiowym sukcesem wspomnianej trójki.

młody, pkr i Kefyy przez całą swoją karierę zarobili łącznie zaledwie 22 tysiące dolarów, a dziś tę kwotę mogą pomnożyć ponad dwudziestokrotnie, to pokazuje przed jak wielką szansą stoi dziś polska ekipa na czele z 14-latkiem.

Dwie pozostałe polskie ekipy pierwszego dnia finałów FNCS Grand Royale nie mogą uznać za udany. Trio TuNy po sześciu grach zajmuje 21. miejsce, natomiast vouna ostatnią 33. lokatę.