Za nami pierwszy dzień parowych zmagań w trakcie międzynarodowej odsłony ESL Katowice Royale featuring Fortnite. Na chwilę obecną najlepszym polskim duetem są Dominik „Nero” Dąbrowski oraz Patryk „Taiovsky” Winny, którzy reprezentując barwy devils.one, znajdują się na 28. miejscu w tabeli wyników.

Piątkowe rozgrywki międzynarodowego ESL Katowice Royale featuring Fortnite odbyły się pod znakiem zmagań indywidualnych. Wówczas Polacy mogli cieszyć się sukcesami, albowiem pośród najlepszej dwudziestki, na miejscach premiowanych kwotą w wysokości 2000 USD znaleźli się Aleksander „Zeek” Zygmunt oraz Michał „Hoopek” Jurek.

W sobotnie popołudnie rozpoczęły się natomiast zmagania duetów – reprezentanci Polski zostali podzieleni na trzy składy: dwa reprezentujące devils.one (Nero&Taiovsky, Hoopek&Sk1x) oraz jeden występujący w barwach AGO Esports, czyli Zeek oraz Povity. Tym razem organizatorzy postawili na wyższą próbę statystyczną, albowiem rywalizacja o 400 000 USD nie będzie się toczyć na przestrzeni siedmiu, lecz aż czternastu rozdzielonych na cały weekend meczów.

Po zakończeniu pierwszego dnia, niestety na próżno szukać naszych rodaków w ścisłej czołówce. Najlepiej zaprezentowali się Dominik „Nero” Dąbrowski oraz Patryk „Taiovsky” Winny, którzy zajęli 33. miejsce. Dalej w tabeli wyników dostrzec możemy drugi duet devils.one – Michała „Hoopka” Jurka i Sebastiana „Sk1xa” Sieczkowskiego na miejscu 42., natomiast na przedostatniej lokacie uplasowali się przedstawiciele AGO Esports.

Zmagania w najpopularniejszą produkcję Epic Games zostaną wznowione już dziś.  W przeciągu najbliższych godzin przekonamy się, który duet sięgnie po trofeum, a także nagrodę pieniężną w wysokości 80 000 USD.