Minionego wieczoru AGO Esports wydało oświadczenie, którego większość sympatyków polskiej sceny Fortnite spodziewała się od dawna. Oficjalnie do organizacji dołączył Dawid „DaaV” Grzybek.

Dla osób, które uważnie śledzą lokalną scenę Fortnitem, pseudonim DaaV z całą pewnością nie jest nieznany. Dawid Grzybek, bo tak właściwie nazywa się omawiany zawodnik, przez pierwsze miesiące swojej kariery był częścią wówczas zespołu On Fire, który swego czasu uznawany był za najlepszą polską ekipę, jednakże ich drogi wkrótce się rozeszły.

Po kilku miesiącach oczekiwań w końcu poznaliśmy nową drużynę DaaVa – znakomity zawodnik zasilił szeregi AGO Esports, rozszerzając fortnite’owy skład organizacji do objętości pięciu osób. Przesłanki wobec podobnego ruchu obserwować mogliśmy jednak od dłuższego czasu – Dawid uczestniczył w bootcampie ekipy, a także w rozgrywkach Fall Skirmish jego nick był wzbogacony o drużynowy tag.

Pierwszy oficjalny występ Grzybka pod banderą AGO odbędzie się już w najbliższy piątek podczas jesiennych rozgrywek organizowanych przez Epic Games. Rywalizacja zostanie jednak w spory osób urozmaicona, albowiem polscy zawodnicy rozegrają spotkania w sali poznańskiego Cinema City. Widowisko pozostaje otwarte dla publiczności, natomiast mecze skomentują Friz oraz PAGO.