Już dwudziestego czwartego października odbędą się finałowe rozgrywki Starladder Eastern Clash. W turnieju udział weźmie czołówka wschodnioeuropejskiej sceny Fortnite, natomiast Polskę reprezentować będą między innymi czterej zawodnicy spod szyldu Dynamind. Pula nagród wynosi 100 000 V-Dolców.

Na przestrzeni ostatnich czterech tygodni rozgrywane były eliminacje na turniej dedykowany dla zawodników ze sceny wschodnioeuropejskiej, czyli Starladder Eastern Clash. Rozgrywki kwalifikacyjne zostały przewidziane w formacie duo, natomiast punkty były przyznawane na podstawie zajętych miejsc, a także za zdobyte zabójstwa.

Oczekiwanie na polskie sukcesy nie było długie, albowiem już podczas pierwszych eliminacji znakomicie poradził sobie jeden z duetów Dynamind – Kamil „Kamxon” Michałek oraz Bartosz „laidback” Kranc. Podczas rozgrywek zawodnicy zwrócili szczególną uwagę na zawodników z Rosji. Jak wspomina Kamxon, cechują się oni czasami aż nazbyt agresywnymi zagrywkami.

Udanego występu szybko pozazdrościli im współzawodnicy, Mateusz „richart” Trawicki oraz Aleksander „zeek” Zygmunt. W trzecim okienku kwalifikacyjnym uzyskali pięćset punktów, tym samym wspinając się na najwyższy szczyt podium. W odniesieniu znakomitego wyniku nie zabrakło emocji. – Stresowaliśmy się przed grami, ponieważ to był nasz pierwszy większy turniej od dłuższego czasu i musieliśmy się pokazać – wspomina Zeek – Mamy duże oczekiwania na finał, bo czujemy, że jesteśmy w formie.

Rozgrywki mające na celu wyłonić najlepszy duet sceny wschodnioeuropejskiej odbędą się już 24 października. Na polu bitwy, oprócz przedstawicieli Dynamind, zobaczymy także reprezentantów Kinguin Black, On Fire, AGO Esports, Pride oraz inHarmony. Stawka jest wysoka, albowiem pula nagród wynosi aż 100 000 V-Dolców.